ОСОБЛИВОСТІ ВИХОВАННЯ ХЛОПЧИКІВ

e-mail Друк

Багато батьків помиляються вважаючи, що до хлопчиків потрібно застосовувати суворіші методи виховання, ніж до дівчаток. Це хибна думка. Численні психологічні дослідження показали, що хлопчики більш чутливі до покарань.

       Звісно, модель виховання залежить від статі дитини. Крім того, у різному віці свої особливості виховання хлопчиків. Проте існують моменти, які є актуальними завжди.

  1. 1.Хлопчики сприймають усе буквально. Віддавайте перевагу прямим вказівкам. Кажіть важливу інформацію одразу і чітко.
  2. 2.Оцінюйте дії свого сина, а не його самого. Конкретно кажіть, що саме він зробив правильно чи неправильно.
  3. 3.У хлопчика має бути конкретний приклад для наслідування. Перш за все це батько. Якщо в дитини немає можливості спілкуватися з батьком, організуйте регулярне спілкування з дідусем, дядьком, тренером. Адже при всьому бажанні мама сприймає все як жінка.
  4. 4.Розвивайте і виховуйте такі якості майбутнього чоловіка: наполегливість, цілеспрямованість, уміння приймати рішення і відповідати за них. Демонструйте сину свою довіру, прислуховуйтеся до його думки, підтримуйте ініціативу, залишайте певний простір для самостійності. Не створюйте тепличні умови.
  5. 5.Важливо навчити хлопчика виражати свої почуття та емоції, не соромитися піклуватися про своїх рідних, бути добрим і чуйним. Не сваріть його за сльози.
  6. 6.У хлопчика, так само як і у дівчинки, мають бути певні домашні обов’язки. Не змушуйте його допомагати, створіть таку ситуацію, щоб він сам виявив бажання. У жодному разі не намагайтеся зробити з нього «чоловіка в домі».
  7. 7.Дайте дитині можливість спілкуватися з однолітками за межами школи. Підберіть спортивну секцію, гурток, клуб. Відчуття приналежності до певної групи є важливим для формування самооцінки.

Сподіваємося, що наші поради стануть Вам, шановні батьки, у пригоді. 


Ви знаходитесь тут: Батькам ОСОБЛИВОСТІ ВИХОВАННЯ ХЛОПЧИКІВ